Pracovní obuv vs. povinnosti zaměstnavatele

Pracovní obuv (=ochranná obuv), jedna z nejdůležitějších pracovních ochranných pomůcek doprovází člověka v zaměstnání od začátku po konec jeho pracovní doby. Nejen, že pracovní obuv musí splňovat bezpečnostní požadavky při určitých pracovních činnostech, ale měla by být také pevná a pohodlná, aby se v ní člověk cítil dobře. Pracovní obuv se má vybírat vždy pro konkrétní pracovní prostředí, ve kterém bude obuv nošena. Například pokud vám hrozí pád těžkého předmětu na nohy, sáhnete po pracovní obuvi s ocelovou špicí. V méně rizikovém prostředí můžete nosit pracovní obuv bez ocelové špice, nebo dokonce pracovní sandále.

Také typ podrážky rozhoduje. V nabídce na eshop.firemnipotisk.cz naleznete pracovní obuv s protiskluzovou podrážkou, která zvýší vaši bezpečnost v prostředí, kde může být podlaha znečištěna oleji. Výběr správné pracovní obuvi záleží na mnoha okolnostech a je potřeba vybírat pečlivě.

Jak poznáte, že pracovní obuv splňuje požadavky, které hledáte? Každá pracovní obuv na našem eshopu je detailně popsána a na konci názvu obuvi má i označení ochrany, např. S3. Co toto označení znamená a co vámi vybraná pracovní obuv splňuje si přečtete v přehledné tabulce u každého produktu, například Ardon Firsty O1.

Pracovní obuv vs. zaměstnavatel

Musí vám zaměstnavatel pracovní obuv koupit, nebo si ji musíte sehnat i zaplatit sami ze svého? Zaměstnavatel je ze zákona povinen, zajistit pro své zaměstnance bezpečné pracovní prostředí. Pokud nedokáže zajistit zdraví nezávazné pracovní prostředí, je povinen svým zaměstnancům poskytnout ochranné pracovní prostředky, tedy i pracovní obuv. Jestli má zaměstnanec na pracovní obuv nárok, záleží tedy na konkrétní práci, kterou zaměstnanec vykonává. Na pracovní obuv má zaměstnanec nárok například tehdy, když pracuje v prostředí, ve kterém by jeho běžná obuv podléhala mimořádnému opotřebení, znečištění, nebo kde by měla plnit ochrannou funkci.

Pracovní obuv pro různé typy profesí naleznete na našem eshopu.